Vzdělávací aktivita Erasmus+ na naší škole

Od pondělí 15. 10. probíhala na naší škole Vzdělávací aktivita projektu Erasmus+ Sladkovodní krize. Účastnilo se jí 11 učitelů a 10 žáků z partnerských škol z Německa, Rumunska, Bulharska, Turecka a Švédska spolu s našimi dětmi z hostitelských rodin.

Téma návštěvy bylo „Voda je život“. Žáci už v pondělí společně absolvovali dílnu paní učitelky Panáčkové o virtuální vodě a pokusili se recyklovat staré tričko na užitečnou a pěknou tašku.

V úterý jsme navštívili nejmodernější úpravnu vody v ČR v Mostišti, prohlédli si technologie a výrobní cyklus a podívali jsme se i na hráz přehrady.

Středa patřila exkurzi do ruční papírny ve Velkých Losinách a hlavně prohlídce jednoho z našich technických divů – přečerpávací elektrárně Dlouhé stráně.

Ve čtvrtek studenti v mezinárodních skupinkách dokončovali a prezentovali své prezentace o svých poznatcích a dojmech z návštěvy.

V pátek jsme byli okouzleni kouzelnými sceneriemi vytvářenými podzemní vodou v Punkevních jeskyních.

Hlavním cílem aktivity je kromě získávání nových poznatků hlavně spolupráce a komunikace s kamarády a kamarádkami z jiných zemí. A tento úkole se rozhodně podařilo splnit!