Výlet 6. A

Ve dnech 5.-7. června vyrazila třída 6. A na výlet, který byl zaměřen na environmentální výchovu. Program nám zajišťovala organizace Modrý kámen ve Švýcárně u Adamova.

První den jsme vyrazili do Křtin a odtud Slunečnou cestou do Arboreta. Po celé cestě i v Arboretu jsme se dozvídali zajímavé informace o lese, jeho živočiších a rostlinách a v Arboretu jsme absolvovali dobrodružnou hru: „Šifra plná dřeva“. I když nám nepřálo počasí, vše jsme zvládli a ušli asi 12 kilometrů.

Druhý den nás čekal celodenní program v Rudickém propadání a lomu s názvem: „O přírodě v přírodě“. Počasí se umoudřilo, a tak nám ani nevadilo dalších asi 15 peších kilometrů, během kterých jsme se bavili zábavnými a týmovými hrami.

Poslední den jsme strávili ve výukovém centru Švýcárna programem: „Za vodou“.

Díky skvělému lektorovi a našemu kolektivu jsme strávili krásné tři dny mimo školu, spoustu nového se přiučili a mnoho zajímavého zažili.