Všechny cesty vedou do Prahy – 5.A a 5.B

V pátek 27. května 2022 se naše třídy 5.A  a 5.B  konečně vydaly na dlouho slibovaný vlastivědný zájezd do naší matičky stověžaté – do Prahy. Pro některé to byla dokonce návštěva první.

Cesta po nechvalně známé D1 proběhla bez komplikací a docela rychle, a pak už nám nic nebránilo vrhnout se společně s naším úžasným průvodcem Františkem do víru velkoměsta.

Čekaly nás známé a vyhledávané památky jako Petřín se svojí rozhlednou a zrcadlovým bludištěm, Pražský hrad se střídáním stráží, Katedrála Sv. Víta, Karlův most, Staroměstský orloj… Všude jsme si zopakovali, co už víme nebo nevíme z vlastivědy, dozvěděli se i něco nového, a i přes déšť, který nás polovinu návštěvy Prahy doprovázel, jsme si vše užili plnými doušky.

Na závěr našeho pražského maratónu nesměl chybět ani slíbený „Mekáč“ a hurá zpět k maminkám. Snad se do Prahy zase brzy podíváme.