Školní kolo soutěže v německém jazyce

Po dvouroční přestávce jsme se rozhodli obnovit v letošním školním roce školní kolo soutěže v německém jazyce. Velmi nás potěšilo, že se do obou kategorií přihlásilo dostatečné množství zájemců, a tak jsme mohli vše připravit a uskutečnit. Ve středu 8. února jsme začali s první kategorií, do které se logicky přihlásili pouze žáci 7. ročníku. Šesťáci by jim teprve po pěti měsících výuky určitě nemohli konkurovat. V pondělí 13. února jsme pokračovali druhou kategorií, do které se zase překvapivě přihlásili pouze osmáci. Pro některé zúčastněné byl největším „ oříškem“ poslech s porozuměním, pro jiné gramatické cvičení, největší nervozitu jsme ale u všech zaznamenali při ústním projevu. Ono také mluvit souvisle v cizím jazyce, správně odpovídat na otázky nebo popisovat obrázky, není vůbec jednoduché. Pro komisi složenou z paní zástupkyně Mgr. Magdy Vinické, Mgr. Hany Křapové a Mgr. Světlany Štěpánkové nebylo vůbec jednoduché zúčastněné spravedlivě ohodnotit. Nakonec se vše podařilo a výsledky jsou následující: v první kategorii se na třetím místě umístil Ondřej Kala, na druhém místě Veronika Alieksieva a první místo obsadila Mariana Boušková. V druhé kategorii obsadili stupínky vítězů samí hoši: třetí místo patří Tomáši Sedlákovi, druhé místo Eriku Nečasovi a prvenství si odnáší Šimon Ellinger . Všem umístěným moc gratulujeme a děkujeme i ostatním za předvedené znalosti. Postupujícím do okresního kola přejeme mnoho štěstí a budeme jim držet palce.