Republikové finále základních škol v minikopané – naše účast

Před podzimními prázdninami se družstvo žáků a jedné žákyně účastnilo republikového finále v minikopané. Tým sice nesplnil kvalifikační kritéria, ale díky tomu, že naše škola tento turnaj pořádala, měl právo se účastnit.

Do Blanska se sjeli vítězové krajských kol z celé republiky a nechyběly mezi nimi ani základní školy se zaměřením na fotbal. Ty doplnila další 2 družstva z okolí Blanska – Adamov a Letovice. Na trávníku i mimo něj to vypadalo téměř tak, jako kdyby se sjeli velmi mladí prvoligoví hráči.

Přesto, že se nám snaha a nasazení nedala upřít, nedokázali jsme držet s nejlepšími krok. Konkurovat jsme mohli jen místním družstvům, která jsme velmi potrápili a někdy i herně převyšovali. Bohužel to však tentokrát na zápasové vítězství nevyšlo. Přesto hodnotím náš výkon jako velmi vydařený. To hlavní, co si žáci odnesli, byla cenná zkušenost, kdy se potkali s nejlepšími hráči v republice. Je jasné, že se nemůžeme rovnat s nejlepšími týmy, ale ostudu jsme jistě neudělali.

Kromě fotbalových zápasů jsme se účastnili také doprovodného programu. Tím byla Bike show Vaška Koláře, kde se jasně ukázala odvaha našich reprezentantů, jež se aktivně zapojili. O naši účast pak nebyla ochuzena ani prohlídka propasti Macocha, jízda lanovkou a prohlídka Punkevních jeskyní.

Tomáš Redlich