PT Motýlci a Sovičky – den se záchranářem

Po hasičském projektovém dni k nám do přípravných tříd zavítal i pan záchranář. Konkrétně 14. 11. 2023. Pro děti si nachystal velmi zajímavé a pestré pomůcky, které všechny hned na první pohled zaujaly. Přinesl si velkého medvěda, na kterém dětem ukázal, jak zastavit krvácení. Dále se i podělil o to, co dělat, když si někdo zlomí nohu. S dětmi si řekl i důležitá čísla, která by si měl každý zapamatovat. Žáci se také naučili, co by měli říct do telefonu, kdyby někdy museli například na záchrannou službu volat. Pan záchranář nám také poradil co dělat, když se spálíme, a také jak postupovat, když bychom našli někoho v bezvědomí.

Další pomůckou, která se dětem líbila, byla velká sanitka. Ze třídy se tak stala dráha a děti si vyzkoušely co nejrychleji dojet ke zraněnému.

Po odchodu záchranáře jsme společně vyplňovali pár pracovních listů na téma první pomoci. Teď už nám chybí jenom pan policista :-).