Podzimní tvoření 6. oddělení ŠD

Do nového školního roku se vždy scházíme v době, kdy přichází podzim. A je pravdou, že právě toto roční období doslova hýří barvami. Nutí k pozorování, jak příroda postupně přechází z léta do zimy. Podzim je proto inspirací pro naši práci ve školní družině. Povídáme si o kouzlu tohoto ročního období a snažíme se něco z něj přenést do našich výtvarných a ručních prací.

Zářící slunečnice, kterým patří začátek podzimu, byly první inspirací pro naši práci. Svítily nám dlouhou dobu na naší nástěnce. K přírodě a k podzimu patří i moudrá sova. Ty naše by mohli radit králům a princeznám v pohádkách. Jen se na ně podívejte. Na podzim nemůže chybět ani ježek zahrabaný v listí, to byl náš další námět k práci. A naši ježečci umí rozdávat radost a smích. K podzimu patří i trochu se bát. Je to období halloweenu. Naši vyrobení pavouci v pavučinách by ale nakonec nikomu moc strachu nenahnali.

Ne náhodou jsme si vyrobili i skřítky Podzimníčky, protože víme, že právě oni pomáhají na podzim přírodě v její nelehké práci připravit se na zimu. Tak jim přejeme ať i letos, jako každý rok, svůj úkol splní a naše děti mohou vytáhnout brusle, lyže a sáňky a jít se radovat ze zimy.

Yveta Skácelová, vychovatelka