OPEN SPACE na ZŠ TGM

Jak (se) učit netradičně a jinak? Třeba tak, jak to proběhlo dne 22. 11. 2019 na naší základní škole v rámci projektu OPEN SPACE.

V ten den pro žáky druhého stupně přestává platit běžný školní rozvrh. Místo něho probíhají školní aktivity ve třech výukových blocích. Každý z učitelů 2. stupně vytvoří nabídku, z níž si žáci libovolně vybírají podle svých zájmů, schopností a možností. Rozhoduje samozřejmě i atraktivita jednotlivých dílen – někdo raději přemýšlí nad šachovou partií nebo nad vztahy ve třídě v komunitním kruhu, čte si svou oblíbenou knihu, dovídá se o významných ženách, které tvořily a tvoří britskou historii, seznamuje se základy švédského jazyka, jiný zase raději tvoří vlastníma rukama, např. náramky z paracordu, ozdobí si vlastní hrneček, vyrobí handmade mýdlo, někteří si rádi ochutnají jídla z Gastropekla, příp. si pochutnají na utopencích. Není málo ani těch, kdo si s potěšením protáhnou tělo při sportovních aktivitách, při procházce po okolí nebo jedou pozorovat zvířata do ZOO. Zkrátka možností, které ani nelze všechny vyjmenovat, bylo dost, aby si každý našel to svoje.

A jak to vypadalo při OPEN SPACE letos, můžete zhlédnout na přiložených fotografiích.

Mgr. Ellen Málková
PhDr. Radomíra Burgetová