Open Space 2018

V pátek 23. listopadu čekala na žáky 2. stupně každoroční netradiční výuka v dílnách v rámci akce Open Space. Deváťáci se vydali nahlédnout do vyučování na místním gymnáziu, sportovci kondičně skákali přes švihadlo, stříleli ze vzduchovky, aktivně hráli bowling nebo piškvorky, celý den v terénu se věnovali geocachingu nebo se utkali ve školním šachovém turnaji. Gurmáni si vyzkoušeli například vařit podle německých receptů, s chutí vytvořili slané minidortíčky, osladili si den palačinkami či lepeným oplatkami nebo si naložili oblíbené utopence. Ti tvořiví si dokázali udělat náramky z paracordu nebo typické náramky přátelství, dekorace z korku, stromečky s knoflíky, vánoční dekorace nebo věnce na dveře. Mnozí dali přednost čtenářskému klubu, př. relaxačním omalovánkám, další hráli češtinářské hry, pracovali s texty anglických písní, luštili cizojazyčné osmisměrky nebo je i sami vytvářeli. Dvě skupiny opustily také budovu školy: první v rámci exkurze do čističky odpadních vod, druhá při dílně Slow fashion úspěšně navštívila místní seconhand. Ti žáci, kteří se v pátek Open Space zúčastnili, odcházeli po skončení dílem jistě spokojeni.

Za vyučující
Libuše Málková a Petra Ocetková