Mistrovství Evropy v baseballu v Blansku – 7. A byla „u toho“

V pátek 29. září navštívila 7. A v rámci výuky „ v terénu“ mistrovství Evropy v baseballu. Zhlédli jsme velkou část utkání Izrael-Švédsko, kdy se týmy praly o možnost utkat se o páté místo. V hodinách zdravotní výchovy a občanské výchovy se velmi často bavíme o důležitosti zdravého životního stylu, do kterého bezesporu patří sport. Byli jsme proto velmi rádi, že jsme si rozšířili znalosti méně známého sportu – baseballu, a to zrovna na téměř nejvyšší úrovni. Protože jsme neznali žádná pravidla tohoto sportu, využili jsme nejen znalostí některých našich chlapců, kteří se dříve baseballu věnovali. Také jsme uplatnili schopnost vyhledávání informací na internetu. Byli jsme velmi překvapeni, jak složitá pravidla baseball má. Pomyslnou třešničkou na dortu bylo i to, že Izrael vyhrál a v sobotním zápase se utkal s našimi reprezentanty. Zápas byl pro nás velkým zážitkem, velmi se nám líbil a možná některé z nás motivoval k tomu, začít se tomuto sportu věnovat. Jak se říká, nikdy není pozdě začít.