Maškarní odpoledne

Dne 2. dubna 2009 se uskutečnila školní akademie žáků 1. stupně ZŠ TGM Blansko ve velkém sále dělnického domu. Celá akademie byla ozvláštněna zajímavým hostem, jímž byl mladý zpěvák Josef Vágner z Prahy. V úvodu zazpíval dvě písně a poté pozval na jeviště pěvecký sbor ZŠ TGM, který pod vedením paní učitelky Evy Janíčkové nacvičil píseň Mindrák. Společné vystoupení s ním mělo velký ohlas. V závěru se pak vstup sboru ještě jedenkrát opakoval s českou a anglickou verzí stonožkové hymny Nezůstávej sám ( Never be alone). Tato píseň byla věnována vzpomínce a k uctění památky jejího autora – norského hudebního skladatele Anre Bendiksena, který zemřel 26.4.2009.
Již nyní se sbor těší na další spolupráci se sympatickým a talentovaným Josefem Vágnerem, se kterým bude účinkovat 15.5.2009 v Kutné Hoře na velkém stonožkovém setkání.
Po koncertě následovala akademie tříd 1. stupně. Svoje vystoupení začaly postupně první třídy v podobě roztomilých kačenek, muchomůrek, berušek a broučků. Na parketu se objevili také kovbojové se svými tanečnicemi. Velmi zajímavé bylo i vystoupení agentů 007 a klidná skladba čtvrťáků s míči. Každé vystoupení mělo své kouzlo. Děti se velmi líbily, ať malé nebo ty odrostlejší. Potom už parket patřil všem.
Po celou dobu konání karnevalu bylo možné si zakoupit velikonoční výrobky dětí nebo losy a vyhrát některou z cen bohaté tomboly. Výtěžek z prodeje byl věnován na humanitární pomoc stonožkového hnutí a na občanské sdružení Věžička při ZŠ TGM. Velký dík patří rodičům, učitelům a zaměstnancům Dělnického domu, kteří obětavě a nezištně při celé přípravě a organizaci pomáhali.
ZŠ TGM