Lyžařský kurz Jeseníky 6. 1. – 11. 1. 2019

Lyžařský kurz pro žáky naší školy proběhl v Jeseníkách v Karlově na chatě Jitřenka. Ubytování a stravování bylo na velmi dobré úrovni. Zúčastnilo se 54 přihlášených žáků. Devět žáků z 6. B (byli přeřazeni z kapacitních důvodů na základě písemného souhlasu rodičů), devatenáct žáků z 8. ročníků a dvacet šest  žáků z 9. ročníku. Personálně byl kurz zajištěn třemi kvalifikovanými instruktory z řad učitelů, dvěma externími a kvalifikovanými zdravotníky. Žáci byli rozděleni dle výkonnosti a zaměření (lyže, snowboard) do pěti  družstev. Výcvik probíhal za výborných sněhových podmínek na upravovaných svazích. Lyže a snowboardy jsme po výcviku zanechávali v kóji pod vlekem a na chatu vzdálenou cca 500 m jsme se přesunovali bez nich. Terén byl vhodný pro lyžaře a snowboardisty všech úrovní. Během kurzu došlo jen k jednomu drobnému úrazu (natažené vazy v koleni). O spokojenosti žáků svědčí jejich vyjádření, že za rok by chtěli akci opakovat. I deváťáci. Za nedostatek považuji absenci pravidelných zpráv na webových stránkách školy. Bylo to způsobeno tím, že někteří rodiče se v dotazníku ohledně GDPR vyjádřili ve smyslu, že si nepřejí, aby jejich dítě bylo foceno a fotky byly zveřejňovány.

Josef Jalový, vedoucí kurzu.