Jak asi vypadal Robot Erich?

Věděli jste, že slovo robot bylo poprvé použito v Blansku? Talentovaný vynálezce Erich Roučka založil v Blansku továrnu mj. zaměřenou na výrobu měřících strojů. Automatické zařízení nahrazující lidskou práci nazval robot. Se svolením Karla Čapka, autora slova robot, ho pak pojmenoval E. R. Robot. Právě tento vynález se stal inspirací pro výtvarnou soutěž o postavičku robota. Ta se stane komiksovým průvodcem připravované expozice o Erichu Roučkovi v Muzeu Blanenska a soškou provázející naučnou stezkou Blanskem. Do soutěže se přihlásila více než stovka žáků druhého stupně. Odborná porota ocenila celkem sedm soutěžích, z toho dvě jsou žákyněmi naší školy: Eliška Fedrová a Dita Škaroupková. Druhá jmenovaná navíc vyhrála hlavní cenu.

Oběma děvčatům ještě jednou srdečně blahopřeji a na první setkání s Robotem Erichem od Dity se můžete těšit už začátkem října v připravované  aplikaci pod záštitou Muzea Blanska.  Všechny práce jsou  do 15. října ke zhlédnutí ve výstavní síni Městské knihovny Blansko.