Dům přírody v Moravském krasu – 4.B

Jak se tu žilo před námi…

 

V pondělí 6. června se žáci 4.B vydali do Domu přírody v Moravském krasu, kde na ně čekal nabitý výukový program.

Tento výukový program se zaměřoval na zvyky a tradice z dob Slovanů.

 

Žáci si vyzkoušeli svoji zručnost nejen při mletí obilí, ale i při sekání dřeva na zátop v hliněné peci. Stříleli z luku a pomocí husího brku si napsali svá jména nejstarším slovanským písmem – hlaholicí. Zjistili, že vše není hned, a že k řemeslné práci je třeba zručnost a velká dávka trpělivosti. Odměnou za dopolední práci nám byl vlastnoručně upečený chléb v hliněné peci. Voňavý chléb jsme po návratu do školy společně posvačili.

 

Děkujeme lektorům, kteří nás celým dopolednem provázeli a předali nám cenné zkušenosti. Už teď se těšíme na další návštěvu.

 

Za třídu 4. B Mgr. Jana Lorgerová