Děti ZŠ T.G.M. žijí kulturou

Již osmý rok jezdí žáci ze základní školy T.G.Masaryka do brněnského divadla Polárka vždy na tři divadelní představení. I letos o ně byl mezi žáky prvního stupně velký zájem. O tom svědčí rekordních 140 přihlášených žáků.
V letošním školním roce jsme zhlédli tato divadelní představení: v listopadu to byl Ostrov pokladů – dobrodružný příběh plný napětí, v lednu nás pobavila legrační pohádka Hašteřica, u které jsme se smáli celé představení. Naposledy jsme navštívili divadlo Polárka 15. března. Herci nás zaujali pohádkovým příběhem z blízké Hané – Pohádky krále Ječmínka. Tato komediální pohádka mluvená hanáckým nářečím nás zavedla do starých časů života sedláků.
Herecké výkony účinkujících dokázaly nadchnout, zaujmout, ale i vtáhnout děti do děje. Bylo potěšující pozorovat dětské oči, které s nadšením sledovaly tyto pohádky.
Je pěkné, že v dnešní době televize a počítačů si naše děti najdou i jinou zábavu. Rozvíjí se a kulturně se obohacují. Za to patří poděkování i jejich rodičům, kteří je k tomu vedou. Nemalé poděkování však patří učitelkám prvního stupně – p. uč. Fíbkové, Janíčkové, Matuškové, Kunderové, Laštůvkové, Ševčíkové, Vašíkové, Vinické a Viktorinové, které se ve svém volném čase dětem věnují a podporují v nich zájem o divadlo.
Také v příštím školním roce se těšíme na nová divadelní představení a premiéry.
Mgr. Zlatuše Viktorinová