Cesta sluneční soustavou – 5. A a 5. B

Až ke hvězdám se v úterý 3. října společně vydaly třídy 5. A a 5. B. Navštívili jsme Hvězdárnu a planetárium Brno. Po krátkém a velice zajímavém úvodu, během kterého jsme si prohlédli hvězdnou oblohu, několik jasných hvězd a nejnápadnější souhvězdí oblohy, jsme se díky programu Cesta sluneční soustavou společně vydali na Měsíc – jediné vesmírné těleso, na kterém doposud spočinula lidská noha. Pokračovali jsme na další čtyři vesmírné velikány – Jupiter, Saturn, Uran a Neptun. Během hodinového programu jsme se dozvěděli několik překvapivých a pro nás nových poznatků. Věděli jste například, že ze všech planet sluneční soustavy je Zemi nejvíce podobný Mars? Že je na něm dokonce možné nalézt i známky života? Všechny tyto nové a báječné informace jsme za krásného slunného dopoledne společně i se svačinou strávili v parku před planetáriem, pak už jsme jen rychlostí komet nakoupili suvenýry a vydali se na zpáteční cestu do školy.