1. Reprezentační ples ZŠ TGM

V pátek 7. března jsme v Dělnickém domě v Blansku pořádali ples pro rodiče, učitele a přátele naší školy. Na obnovené plesové tradici se podílela celá škola. Naši žáci připravili výzdobu v podobě puzzle dílků, které každá třída zpracovala dle vlastního návrhu.

Po úvodním slovu pana ředitele vstoupili do sálu pánové v oblecích doprovázeni dámami ve večerních róbách. Nikdo by v nich nehledal naše žáky 9. ročníku. V rámci slavnostního předtančení předvedli za doprovodu živé hudby dva tance – waltz a cha-chu, jejichž kroky se po dobu čtyř týdnů učili v hodinách tělesné výchovy pod vedením Jana Zemka.  Poté k tanci vyzvali také své rodiče a přátele.

Dále jsme zhlédli kulturní program tanečních a sportovních klubů. Vystoupily zástupkyně Fit studia Cvicsnami.cz se svými sestavami aerobiku, členky skupiny Street dance ze SZUŠ Blansko předvedly tanec v pestrých latinskoamerických karnevalových barvách a sestavu nazvanou Bomby. Následovalo vystoupení Zorro – Tajemná tvář od členek Aerobic teamu Orel Blansko. Mezi vystupujícími jsme mohli poznat mnoho našich žáků a bývalých absolventů.

Večerem provázela hudební skupina Reflex-Rock, jejímž členem je také učitel hudební výchovy na naší škole, Martin Grobár. Pro tento večer byla kapela doplněna profesionálními hudebníky, trumpetistou Vítězslavem Brdárem a zpěvačkou Klárou Jelínkovou. Hudební skupina měnila taneční styly a každý si tak mohl přijít na své. O hladové i žíznivé bylo skvěle postaráno a tombola, čítající tři sta cen, čekala na své výherce.  I po půlnoční zumbě pod vedením Anety Kuklínkové a Anny Riznerové zůstával taneční parket stále plný a všichni se skvěle bavili až do brzkých ranních hodin.

Ples se skutečně vydařil. Děkujeme všem sponzorům, vystupujícím skupinám, žákům 9. tříd, týmu organizátorů a všem ostatním za to, že přišli podpořit náš školní ples. Celkový výtěžek byl věnován občanskému sdružení Věžička, která zajišťuje školní i mimoškolní aktivity pro žáky ZŠ TGM.

Pevně věříme, že nám přátelé školy zachovají přízeň, a těšíme se na shledání na našem příštím plese!

 

Členové plesového výboru