Žákyně ZŠ TGM Blansko byly opět úspěšné

Dne 9. dubna se v Brně konalo Krajské kolo v basketbale dívek, kam naše škola postoupila z Okresního přeboru. Celkem se přihlásilo 7 škol a tak jsme opět hrály ve dvou skupinách.
V naší skupině byla 4 družstva. První zápas jsme hrály s děvčaty ze ZŠ z Tišnova. Podařilo se nám vyhrát a tak jsme do dalších zápasů nastupovaly již klidnější. I další dva zápasy, tentokrát se slabšími soupeřkami, jsme vyhrály a postoupily jsme do finále.
Zde na nás čekal velmi silný soupeř a to družstvo ze ZŠ Sirotkova z Brna. První poločas byl velmi vyrovnaný a vedení v zápase se přesýpalo z jednoho družstva na druhé. V druhém poločase se nám nepodařilo zachytit nástup soupeřek a nakonec jsme celý zápas těsně prohrály a umístily se tak na druhém místě.
Děvčata podala výborné výkony, celý krajský přebor jsme hrály pouze v 6 hráčkách, a o to je umístění na 2. místě cennější.
Mgr. Lenka Polová, vedoucí družstva