Žáci ZŠ TGM uklízí Moravský kras

Již tradičně se naše škola zapojila do akce pořádané Správou CHKO Moravský kras – úklid nejnavštěvovanějších míst Moravského krasu před nastávající sezonou. Pro velký zájem našich žáků o tuto aktivitu máme vždy určené 2 trasy:

Žáci I. stupně se vydávají po zelené značce z Blanska, přes Těchov, dále dolů do žlebu a podél Punkvy na Skalní mlýn. Jako vždy zde nacházeli velké množství materiálu, který rozhodně do přírody nepatří.

Žáci II. stupně vyjeli autobusem nad Těchov a odtud pokračovali po silnici na Nové Dvory, dále přes Blansek dolů do Pustého žlebu a na Skalní mlýn. Měli také několik velmi zvláštních „úlovků“ – kryty kol, přední sklo od auta… Přesto můžeme říct, že oproti minulým rokům byl stav naší trasy trochu lepší.

Odměnou nám byla návštěva Kateřinské jeskyně. Na terénní stanici Správy jeskyní Moravský kras pro nás bylo připraveno občerstvení – tradiční opékání špekáčků.

Letos nám počasí příliš nepřálo, ráno nás čekala zatažená obloha a spadlo i pár kapek. Postupně se ale vyjasňovalo a hned nám bylo veseleji. Celá akce se opět velmi podařila. Za rok jdeme určitě znovu.

 

Žáci a učitelé ZŠ TGM