Žáci 5. A poznávali krásu Krkonoš

První týden v červnu strávili žáci třídy 5. A na škole v přírodě v nádherném prostředí Krkonoš. Během pěti dní podnikali výlety do okolí a hráli celotýdenní skupinovou hru, která se skládala z dílčích úkolů zaměřených na různé dovednosti či znalosti, na logiku a přemýšlení, na vzdělávání (český jazyk, matematika, biologie, zeměpis), na výtvarnou činnost nebo na pohybové či postřehové aktivity.
Nejvíce si ovšem užili celodenní túru na nejvyšší horu České republiky, Sněžku. Pro mnohé byl výstup na tuto horu a pak i výhled do okolí jedinečným zážitkem.
Po dobu pobytu byli žáci ubytovaní na chatě Moravanka v Dolní Malé Úpě, kde měli perfektní zázemí a kde také výborně vařili. Na místní bohaté snídaně jistě budou mnozí dlouho vzpomínat. 🙂 Po cestě zpět ještě žáci navštívili ZOO ve Dvoře Králové nad Labem, kde mohli vidět spoustu exotických zvířat.
Kromě vzpomínek na tuto školu v přírodě jsou pro žáky i jejich doprovod další připomínkou krásné obrázky, zachycující krásu Krkonoš a hlavně okolí chaty Moravanka, které nyní zdobí nástěnku v učebně 5. A.