Žáci 3.C a 4.B mezi kovboji a indiány

Ve středu 31.5. se žáci 3.C a 4.B vypravili na školní výlet do westernového městečka Šiklův mlýn – Šikland ve Zvoli nad Perštejnem. Ihned po příjezdu byl pro žáky připraven vědomostní kvíz na téma osídlování divokého západu. Úkolem žáků bylo najít všechny otázky umístěné po westernovém areálu a správně na ně odpovědět. Poté jsme navštívili indiánskou vesnici, kde jsme se dozvěděli informace o osídlení Ameriky bělochy, o historii indiánských kmenů a indiánské kultuře. Žáci se taktéž zapojili do výuky country tanců a do soutěže v hádání písniček. Nejvíce děti zaujaly různorodé atrakce: jízda Union Pacifiku, lukostřelba, zrcadlový labyrint, rýžování zlata, jízda na koni, skákací hrad, zvířátka v zooparku. Na závěr celého programu jsme zhlédli poutavou a velmi humornou westernovou show s pravými kovboji na koních, práci s honáckým bičem a ukázkou lasování. Napínavé bylo westernové ztvárnění divadelní hry, ve které zvítězilo dobro nad zlem. Všechny děti byly z výletu nadšené a spokojené.