Výstava Holocaust 2008

Naše škola ZŠ T.G.M. se už třetím rokem účastní projektu Holocaust. I letos tedy žáci 2. stupně kreslili obrázky na toto téma. Výsledná díla byla poté vystavena na ZŠ Merhautova v Brně. A my jsme se 7.2. vydali na exkurzi právě tam. Naším cílem bylo zjistit více informací o holocaustu a také si prohlédnout práce ostatních žáků. Velice mile nás překvapila expozice nazvaná Děvčata z pokoje 28, vyprávějící o osudech dívek žijících v Terezíně na tomto pokoji. Smutnou pravdou je, že válku přežilo jen málo z nich.
Vzhledem k tomu, že nám ještě zbývalo hodně času, vydali jsme se za trochu odlišným uměním, tedy do Moravské galerie. Zde jsme si prohlédli výstavu z odvětví uměleckého průmyslu, porovnali jednotlivá odvětví a jejich vývoj. Další expozicí byly fotografie pana Jana Jedličky z oblasti Toskánska. Myslím si, že mezi snímky si každý našel takový, který se mu zalíbil. Stačí snad jenom dodat, že už se těším na další podobný výlet.
Marie Jahodová, 9.A