Výsledky soutěží z oblasti informatiky

Výsledky soutěží z oblasti informatiky.

V letošním roce se naš žáci opět hojně zúčastnili soutěží v logických soutěžích.

Jako první probíhá již tradičně v měsíci září nominační kolo Logické olympiády, soutěže pořádané pro talentované děti  sružením mesa ČR. nominačního internetového kola se zúčastnilo kolem 30 našich žáků, a dokonce 3 se v značné konkurenci nominovali do krajského kola. To se pořádá už tradičně na brněnském Gymnáziu M. Lercha, a Michaela Krupová z 9. A, Agáta Konečná z 5. C a Jakub Müller ze 3. C si náročnou soutěž užili. I když se letos nikomu z našich nepodařilo postoupit do kola celostátního, přesto jim patří velká gratulace.

Tradičně na začátku listopadu se koná celostátní finále internetové soutěže Bobřík informatiky. Tato soutěž je předmětovou soutěží MŠMT a účastníci musí dosáhnout určeného počtu bodů, aby mohli ulovot tzv. Bobříka informatiky. Ve třech kategoriích (4. -5., 6. -7. a 8. – 9. tříd) naší škole lovilo bobříky téměř 120 žáků, úspěšnými lovci se stalo 34. Nejlepší z našich, Michaela Krupová (9. A) a Jiří Král (8. A), se umístili i v celostátním žebříčku 5 % nejlepších se své kategorii.

Poslední soutěží v letošním roce byla internetová brněnská logická hra – tedy Brloh. Této soutěže se zúčastnily tři týmy, Logičky z 9. A, LTK tým z 6. A a kombinovaný tým 6. A a 9. B AdoMiTo. Dívčím týmům se podařilo postoupit do tzv. Malého finále. Tam se jim sice tolik nedařilo, ale jejich chuť poprat se se záludnými šiframi a složitými úlohami byla obdivuhodná. Zvláště Logičkám gratulujeme ke skvělým výsledkům v celém průběhu soutěže.

Je dobře, že o náročné soutěže v oblasti logického myšlení je mezi našimi žáky pořád zájem. Blahopřeji všem zúčastněným a závěrem bych chtěla všechny upozornit, že společná fotka našich vítězů se aktuálně nachází i na hlavní stránce webu www.ibobr.cz!!!

Lenka Sotáková