Výprava druháků za přírodou i za zvířaty

Dne 30. září 2010 se žáci z II. A a II. B vypravili spolu se svými třídními učitelkami do Moravského krasu.

První zastávkou byly Petrovice, kde jsme navštívili koníky paní Ivany Novotné, které touto cestou velice děkujeme. Zaujal nás chov koní ve stájích i ve volných výbězích, dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí nejen o chovu, ale i o výcviku tažných a jezdeckých koní. Mohli jsme si také sami zkusit koně hřebelcovat.

Největším zážitkem pro děti byl převoz koňobusem z Petrovic k jeskyním do Sloupu. Zde jsme ještě absolvovali malý okruh prohlídky ve Sloupsko – šošůvských jeskyních. Při pozorování přírodních zajímavostí nám kolem hlav zakroužili i netopýři, ukládající se k zimnímu spánku. Na závěr prohlídkové trasy mnohé děti zaujalo zhlédnutí kosterních pozůstatků ze starší doby kamenné v jeskyni Kůlna.

I přes poměrně chladné počasí děti odjížděly spokojené a se spoustou zážitků.

Oldřiška Fíbková, Hana Křapová