VYNIKAJÍCÍ ÚSPĚCH V KRAJSKÉM KOLE SOUTĚŽE V RUSKÉM JAZYCE

V úterý 18. dubna se žákyně naší školy Markéta Valentová zúčastnila krajského kola soutěže v ruském jazyce.

Prvním překvapením pro nás bylo to, že soutěž byla organizována distančně, což znamená, že Markéta se ze školy připojila ke zkušební komisi a vše probíhalo přes obrazovku počítače.

V porotě usedly paní učitelky ruského jazyka ze středních škol a také rodilá mluvčí, která vyučuje ruský jazyk na vysoké škole v Brně.

Markéta si vybrala otázku číslo 6. a měla okamžitě, bez jakékoliv přípravy popovídat, co by dělala, kdyby vyhrála milion korun. Další částí soutěže byl rozhovor nad velmi zvláštním obrázkem. Jeho součástí bylo i to, že Markéta měla klást porotě různé otázky, které ji zajímaly. Porota hodnotila především schopnost okamžité reakce, bohatost slovní zásoby a samozřejmě i správné gramatické vyjadřování.

Výsledky byly zveřejněny tentýž den odpoledne. Pro naši školu znamenaly obrovský úspěch. Markéta získala DRUHÉ MÍSTO V KRAJSKÉM KOLE. Moc jí blahopřejeme za vynikající reprezentaci naší školy. Je možné, že nás bude reprezentovat i v celostátním kole.