Výměnný pobyt v Darmstadtu

Na naší škole je už tradicí, že v jarních měsících probíhá projekt výměnných pobytů s žáky z německé základní školy v Darmstadtu (spolková země Hesensko). Ani letos tomu nebylo jinak, ve dnech 12.4. až 18.4.2015 odjelo 10 žáků druhého stupně s dvěma vyučujícími německého jazyka poznávat život a jazyk našich sousedů. Žáci si užili pobyt v rodinách, měli možnost sledovat vyučování v místní škole Stadtteilschule Arheilgen, pracovali na projektu o Frankfurtu, hlavním městě Hesenska, ale samozřejmě také poznávali reálie Německa. Kromě měst Darmstadt a Frankfurt je zaujaly i archeologické památky – římské hradby s vojenským táborem, které se nacházejí v Bad Homburgu. Ovšem největší úspěch mělo asi lanové centrum, které v němčině nese označení Kletterwald. Během pobytu se všichni lépe poznali, mnozí spřátelili a porozuměli si i díky tomu, že se učí dorozumívat cizím jazykem – a pokud nestačila němčina, hravě to všichni zvládali i s angličtinou. Další etapa projektu výměnných pobytů je za námi, ale následující už pomalu klepe na dveře – to až zas příští rok přijedou německé děti k nám do Blanska.

Žáci 2. stupně a vyučující německého jazyka