Výlet 7. B – historická Praha, 10. – 12. června

Pondělního rána 10. června jsme se sešli před budovou vlakového nádraží v Blansku a rozjeli jsme se směr Praha. Přivítalo nás slunečné dopoledne na nádraží v Praze-Libni, odkud jsme se vydali do hotelu Pivovar, kde jsme se po obědě ubytovali.

Odpoledne jsme strávili procházkou po Starém Městě pražském. Byli jsme ohromeni krásou katedrály sv. Víta, Pražským hradem i úžasnou vyhlídkou na celou Prahu. Nevynechali jsme ani Nerudovu ulici, kde jsme si připomněli dům U Dvou slunců, jenž je spjat s životem Jana Nerudy, českého básníka, prozaika, novináře, který žil na Malé Straně a který čerpal náměty pro své Povídky malostranské právě v tomto prostředí.

Nenechali jsme si uniknout ani Staroměstské náměstí s orlojem, kam jsme dorazili v pravém okamžiku a kde se úderem 18. hodiny objevily postavy apoštolů. Spolu s námi tu byly desítky turistů, kteří odměnili podívanou velkým potleskem.

Druhý den nás přivítal Petřín se svojí rozhlednou a zrcadlovým bludištěm. Neváhali jsme si vyšlápnout až na samotný vrchol, abychom se i tady pokochali výhledem a měli Prahu ze všech stran jak na dlani. Odtud už jen zbývalo navštívit Vyšehrad s jeho přilehlým hřbitovem, kde odpočívá mnoho významných osobností spojených s naším národem.

A co říct závěrem? Jedině to, že jsme si výlet užili a vrátili se domů obohaceni novými poznatky, zkušenostmi a také nadějí, že třídní kolektiv 7. B je na dobré cestě do příštího školního roku.