V škole naší v noci straší

I na druhém stupni může potkat ve škole žáky dobrodružství. Tak třeba 7A – bez ohledu na brzkou tmu a sychravé strašidelné počasí venku se žáci a dvě paní učitelky rozhodli prokázat odvahu a statečnost a přenocovat ve škole.

22 z celkem 25 dětí se vyzbrojilo baterkami, spacáky a svačinkou a společně si vyzkoušelo jaké to je, když jsou ve škole sami a v noci. Že si tu noc užili dostatečně dlouho, je nasnadě. Ale následoval víkend, a tak se dobře a dlouho dospávalo.
Společně jsem si vyzkoušeli pečení oblíbených šneků, nelítostné souboje v pc hrách a hlavně očekávanou i obávanou noční stezku odvahy. I když nakonec na trať nikdo nevyrazil sám (…mě to samotnýho nebaví…), přesto i splnění úkolů ve dvojici vyžadovalo kus kuráže, zvláště za přítomnost a noční aktivity našich čtyř strašidel.
Po přesunu do třídy následovalo ještě několik her a potom už jen rozložení karimatek a čtení na dobrou noc. Spánek byl krátký, ale zřejmě vydatný, protože dobrovolný budíček byl vskutku časný.
No a potom už zbývalo jen uklidit, zabalit a utíkat domů do pohodlné postýlky.
Lenka Sotáková, třídní učitelka
Erika: „Líbilo se mi tam, protože jsem pekly ty šneky, protože peču ráda a bavilo mě to.“
Veronika: „Spaní ve škole se mi líbilo, hlavně jak jsme pekli šneky, hráli na počítačích a hlavně stezka odvahy. Škoda, že jsme tu nespali celý víkend, bylo by to lepší a mohli bychom si zahrát více her.“
Dan: „Spaní ve škole se mi moc líbilo, ale moc jsem se nevyspal. Doufám, že to jednou zopakujeme.“
Anna: „Měli jsme nachystanou stezku odvahy, ta se nám moc povedla, všechny jsme vystrašily.“