Úspěch žáků naší školy v jazykových soutěžích

Koncem ledna proběhly na naší škole konverzační soutěže v angličtině a němčině. Úroveň školních kol byla tradičně vysoká, proto byli nominováni nejlepší žáci i do kol okresních.

anglickém jazyce proběhlo dne 6. 2. a zde jsme zaznamenali první z úspěchů: žákyně 6. A Chu Lan Vi obsadila 3. místo v mladší kategorii, Adam Jeřábek z 9. C se umístil jako 3. ve starší kategorii. Že se nejedná o náhodu,  potvrdil tento žák i v okresním kole němčinářské soutěže, kam se nominoval spolu s další žákyní 9. C, Veronikou Bouškovou. Ta nakonec obsadila celkově 2. místo, zatímco Adam okresní kolo vyhrál a postupuje tedy dále do krajského kola konverzační soutěže v němčině, jež se uskuteční v Brně 8. března.

A aby toho nebylo málo, ani naši mladší soutěžící v němčině nezůstali bez pomyslných medailí, žákyně Natálie Lukášová ze 7. B získala v okresním kole 2. místo v mladší kategorii.

Všem soutěžícím posíláme velkou gratulaci, Adamovi přejeme hodně zdaru a pevné nervy i v krajském kole a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy. Tito žáci předvedli, že úroveň jazykové výuky je u nás opravdu velmi dobrá.

Radomíra Burgetová, Pavlína Šebelová