Učíme se společně

Dne 8. 4. 2015 nás Gymnázium Blansko pozvalo na vzdělávací program v rámci projektu na podporu přírodovědného a technického vzdělávání, který byl věnovaný elektrotechnice a robotice.
Nejdříve jsme navštívili učebnu fyziky, kde nás pan učitel seznámil s programem na celé dopoledne.Poté jsme se rozdělili do dvou skupin po dvanácti a ve dvojicích jsme začali plnit úkoly.Já začala s roboty ze stavebnice Lego Technics. Roboty jsme museli sestavit a naprogramovat tak, aby uměly jet: např. dopředu, dozadu, otočit se, překonat překážku, vyslat ze sebe nějaký zvuk, atd. Druhá část našeho programu byla věnovaná elektrotechnice. Do tištěného spoje jsme pájeli součástky a nakonec jsme sestavili elektronickou hrací kostku, kterou si každý z nás mohl odnést domů.
Potom jsme šli na výborný oběd.
Celý den byl, zábavný a poučný !!!
Moc děkujeme, za 8. A Adéla Dvořáková