Turnaj Jr. NBA

V dalších dvou turnajích základní části, které se odehrály v měsíci listopadu v Brně, žáci naší školy bojovali ze všech sil a velmi stáli o postup do finále. Jejich sen se stal skutečností a postoupili do Konferenčního finále, které se odehrálo v Pardubicích 21. 11. 2018.

Tam se tým ZŠ TGM v dresech Golden State Warriors utkal nejprve s dosud neporaženým celkem ze Žďáru nad Sázavou, který si vylosoval v draftu dresy celku Oklahoma City Thunder. Žďárská škola potvrdila roli favorita a vyhrála jasně 56:9. V zápase o umístění bojovala ZŠ TGM s domácím týmem, ten hrál pod hlavičkou celku NBA Utah Jazz. I toto utkání bylo napínavé až do konce. Ten bohužel vyšel lépe domácím.

Výsledky:

Golden State Warriors/ZŠ TGM Blansko – Oklahoma City Thunder/ZŠ Žďár n. S.  9 : 56

Golden State Warriors/ZŠ TGM Blansko : Utah Jazz/ZŠ Pardubice                    22 : 26

Body celkem:

Fořtík 13, Sedláková a D. Kříž po 4, Kubíková, Zachovalová, Ellinger, Slabý a Zezula po 2.

I tak je ale postup mezi nejlepších šestnáct škol v republice velkým úspěchem, který dětem z prvního stupně přinesl, kromě mnoha zážitků, i jistotu účasti v dalším ročníku NBA junior.

 

Jaroslav Kříž