Trojsetkání

Sportovní setkání základních škol

 

V pondělí 6.5. 2019 se na školním hřišti Základní školy TGM Blansko již po dvanácté sešli sportovci a učitelé ze tří základních škol: ZŠ J. A. Komenského Komárno, Batthyány Iskoly Budapešť a ZŠ TGM Blansko, aby poměřili své sportovní dovednosti v disciplínách od atletiky až po míčové hry.

Letošní trojsetkání spolu s ředitelem naší školy RNDr. Pavlem Nezvalem zahájil i starosta města Blanska Ing. Jiří Crha a vedoucí školského odboru Mgr. et Mgr. Petra Skotáková.

Každá škola vynikala v jiné disciplíně. Našim spolužákům se nejvíce dařilo v atletice, především v běhu na 60 metrů a 200 metrů, dívky byly úspěšné i ve skoku do dálky. Maďarským soupeřům se podařilo umístit na prvních příčkách ve smíšených štafetách. Naopak naši slovenští sousedé excelovali v míčových hrách.

Nesoutěžili jsme však jen ve sportu, proběhla i výtvarná část. Úkolem žáků bylo výtvarně zpracovat některou z místních pověstí. V jednotlivých kategoriích byli úspěšní zejména žáci naší školy a naši slovenští kamarádi.

Celý den plný zábavy a sportu byl završen předáním diplomů a pohárů za sportovní disciplíny i za výtvarnou část.

Studenti i učitelé si sportovní den užili a už se těší na další setkání, které proběhne v maďarském hlavním městě, Budapešti, v roce 2020.

 

Text: Viktorie Grossmannová (9. B), Adéla Pořízková (9. A)

Foto: Viktorie Grossmannová (9. B), Matěj Stloukal (9. C)