Trojsetkání podesáté

Letos se uskutečnil již 10. ročník setkání zástupců tří základních škol – ZŠ J. A. Komenského z Komárna, Batthyány Ilona Általános Iskola z Budapešti a naší ZŠ TGM Blansko. Tento rok byla hostitelem setkání maďarská Budapešť. Z naší školy se na setkání vypravilo přibližně 35 dětí a 5 vyučujících.

Ve čtvrtek 27. dubna jsme cestovali autobusem do Komárna, kde jsme přenocovali v místní základní škole. V pátek ráno pro nás byla připravena prohlídka Komárna, poté jsme se vydali na cestu do Budapešti. Hned po příjezdu nás čekaly soutěže v košíkové a stolním tenise. Další den dopoledne jsme soutěžili v atletice a odpoledne se hrála přehazovaná a fotbal. Těšilo nás, když jsme v některých disciplínách byli úspěšní. Medaile jsme získali v různých sportovních disciplínách i za kreslení obrázků.

Na závěr tohoto setkání nás hostitelé provedli po krásném městě Budapešť. Po dlouhé cestě jsme dorazili domů. Celé setkání bylo úžasné, všichni jsme si to užili, potkali jsme nové kamarády, se kterými se setkáme příští rok v Komárně.

 

Adéla Baršová a Kateřina Vašíčková, 7. A