Tradiční cyklistický kurz ZŠ TGM Blansko

Jak se již stalo tradicí, tak ke konci školní roku vyrážíme po roční přestávce, způsobené vichřicí, na cyklistický kurz. Naší základnou se tentokrát stal penzion Athéna na Suchým.
Ve středu 22.6.2011 jsme vyrazili z Blanska, přes Skalní mlýn, Ostrov u Macochy do Holštejna, kde jsme měli delší přestávku na oběd. Po cestě jsme se zastavovali u méně známých míst – Vintovky, Blažkův závrt, Císařská jeskyně, Lidomorna a mnoha dalších. Dozvěděli jsme se vždy něco zajímavého o dané lokalitě. Z Holštejna jsme pokračovali přes Baldovec a lesy mezi Nivou a Vysočany přes Ždárnou na Suchý. I když se cesta nezdála dlouhá, po celou dobu jsme mírně stoupali a tak nám dala zabrat. Taky jsme museli řešit dva defekty kol.
Po ubytování a kratším odpočinku jsme využili možností tábora a sportovali, samozřejmě nechyběl ani fotbal a další míčové hry. Večer jsme si udělali oheň a opekli špekáčky.
Druhý den jsme se vydali do Protivanova a přes Protivanovský mlýn do Bukové a odtud zpevněnými lesními cestami kolem golfového hřiště u Kořence. Cesta to byla příjemná, i když nás na ni čekalo poměrně náročné stoupání a po přecházejících deštivých dnech i hodně bláta. Vše jsme ale zvládli a na oběd jsme byli v Benešově. Odpoledne to už byla paráda. Lesními cestami jsme byli za chvíli na Suchým. Zde jsme opět využili sportovních možností – zvláště míčové hry. Večer se nám trochu pokazil, začalo pršet a tak jsme hráli karty.
No a třetí den jsme jeli domů. Batohy nám opět odvezlo doprovodné vozidlo. My jsme se vydali na cestu, která je víc než příjemná. Co jsme ve středu nastoupali, to teď sjíždíme dolů. Je to fakt paráda. Po žluté značce jsme se napojili na Jantarovou stezku a po ní jedeme k chatě Viktorka. Pak jsme sjeli k Vlčí skále a pokračovali Luhou do Sloupu. Tato cesta je vždy super. Během chvilky jsme byli Sloupě, kde na nás čekal oběd. Menší odpočinek jsme si dali u Sloupských jeskyní a  pak už se jen Pustým žlebem ženeme k Blansku. 
Letos nám počasí přálo, vyzkoušeli si jízdu v terénu, ať už to byly přejezdy přes Bílou vodu, nebo sjezdy či rozbahněné úseky lesních cest. I když se to nezdá, tak jsme zvládli téměř 95 km, což je jistě velmi kvalitní sportovní výkon. 
Příští rok jedeme znovu.