TGM postoupila v NBA junior

Basketbalový tým ZŠ TGM Blansko žáků z 1. až 4. třídy zvítězil v předkole 2. ročníku turnaje NBA junior. Výběr školy vyhrál nejprve v blanenském souboji nad celkem ZŠ Dvorská a pak i nad Pelhřimovem. Tím si zajistil postup mezi třicet celků v rámci celé České republiky. Na podzim tedy děti ze ZŠ TGM čekají minimálně další dva turnaje. Těm bude předcházet tzv. draft v Praze, kde si kapitán školního družstva vylosuje jeden z týmů slavné NBA. Jeho dres pak budou žáci oblékat v další části NBA junior. Jde o jedinečný celosvětový projekt s mezinárodním přesahem, kopírující herní systém NBA. Česká republika se vloni zapojila jako 11. evropská země v pořadí.

 

Výsledky předkola:

ZŠ TGM – ZŠ Dvorská               32:10

ZŠ Dvorská – ZŠ Pelhřimov       14:48

ZŠ TGM – ZŠ Pelhřimov            35:16

 

Pořadí:

  1. ZŠ TGM Blansko          4 b.
  2. ZŠ Pelhřimov                 3 b.
  3. ZŠ Dvorská Blansko      2 b.

 

Školu reprezentovali tito žáci:

Václav Cápek, Lukáš Zezula, Ellen Kadrmasová, Jakub Kunc, Adam Altrichter, Michal Růžička, Jana Kupková, František Fořtík, David Dračka, Leoš Hrnčíř, Denisa Sedláková, David Kříž, Samuel Kříž, Nikolas Slanina.

(kaj)