Spokojené stračeny – vernisáž výstavy Jonáše Jury

První výstava roku 2017 galerie Výstavka v Městské knihovně Blansko patřila žákovi naší školy, třídy 4.A, Jonášovi Jurovi. Výstava byla zamýšlena jako veselý vstup do právě začínajícího kalendářního roku. Jonáš se totiž ve svých obrazech (plátna malovaná akrylátovými barvami) zaměřuje výhradně a jen na krávy.Ty jsou v popředí jeho zájmu již od útlého dětství.  Je jejich nadšeným obdivovatelem a mj. i sběratelem (část sbírky je ke zhlédnutí).

Vernisáž se konala v pátek 13.1.2017. Její součástí bylo stylové mléčné degustační občerstvení a kytarové vystoupení spolužáka Vojty Žáka.

Rozhovor s Jonášem a jeho rodiči si můžete přečíst v článku Pavly Komárkové  v týdeníku „5 plus 2“ (Blanensko a Vyškovsko), který vyšel v den vernisáže. Jeho díla si můžete prohlédnout do 3. února 2017 v galerii Výstavka.

Jonáškovi přeji, aby se jeho sen, mít vlastní kravín nebo farmu, stal v budoucnu skutečností.

 

Barbora Havlíčková