Školní výlet do Jeseníků – 9. B

Přelom května a června se nesl na vlně školních výletů či školních exkurzí. Jinak tomu nebylo ani u třídy 9. B, která se vydala ze srdce Moravského krasu až do Jeseníků.

Celý výlet započal na vlakovém nádraží v Blansku, v pondělí 22.5., odkud se skupina přesunula do malebné osady Ostružná. Hned po ubytování jsme vyrazili na Ramzovou, kde jsme mapovali blízké okolí sedla, pomocí předem připravených úkolů. Odpoledne patřilo týmový sportům jako florbal, fotbal, basketbal nebo volejbal.

V úterý nás čekal celodenní výšlap na vrchol Šerák (1.351 m n. m.). Předpovědi počasí byly nepříznivé a my jsme se psychicky připravovali na hromy, blesky a lijáky. Naštěstí predikce nebyla stoprocentní a počasí bylo na túru nakonec ideální. Odměnou nám byl po výšlapu malý táborák na domácí chatě, kdy jsme si opekli zásoby z domu.

Poslední den byl určen k objevovaní lázeňského města Jeseník. Prohlédli jsme si samotné centrum a také okolí Priessnitzových léčebných lázní. Pak nás čekala cesta domů vlakem.

Výlet se po všech stránkách zdařil a myslím, že si ho všichni užili. 🙂 Horám zdar!