Školní výlet – 9.C

Ve dnech 15. – 17.6. vyrazila většina žáků 9.C s třídní učitelkou Světlanou Štěpánkovou a panem učitelem Štěpánem Šenkýřem na první a zároveň poslední třídní výlet. Cílem našeho výletu byly Moravskoslezské Beskydy, konkrétně Sepetná. Cesta vlakem nám utekla velmi rychle, i přes několik přestupů. Ani půlhodinový výstup k našemu hotelu Sluníčko nebyl žádným problémem.

Po krátkém odpočinku jsme první odpoledne strávili relaxačně – v bazénu s vířivkou, sportovními aktivitami na trampolíně nebo na basketbalovém a tenisovém hřišti.

Druhý den jsme měli v plánu výstup na Lysou horu, ale předpověď počasí nám nepřála. Vzhledem k očekávaným silným bouřkám s krupobitím jsme zvolili náhradní variantu – kratší trasu po stopách „ žlutého a oranžového medvídka“. Bouřka nás zastihla naštěstí až na hotelu, takže jsme v bezpečí jezdili na tobogánu do bazénu a hráli jsme různé karetní hry. Večer jsme si společně zazpívali za výborného hudebního doprovodu pana učitele Šenkýře.

Ubytování i jídlo bylo špičkové. Ráno jsme se vždy dobře posilnili na snídani, která byla formou švédských stolů. Večeři jsme si vybírali ze dvou variant a nikdy nechyběl ani výborný dezert. Jsem moc ráda, že deváťáci dodržovali všechna dohodnutá pravidla a po celou dobu se chovali příkladně. Společně jsme strávili tři velmi příjemné dny a při loučení s naším „Sluníčkem“ jsme si slíbili, že se zde potkáme při některém z dalších třídních „ slučáků“.