Školní výlet – 9. C

V pondělí 10. června jsme vyrazili na čtyřdenní výlet do Roudnice nad Labem. Po více než 4 hodinách ve vlaku jsme konečně dorazili na ubytování, které se rozprostíralo uprostřed sportovního areálu s výhledem na významné památky tohoto města. Po krátkém rozdělení do pokojů jsme zbytek dne strávili sportovními aktivitami, především pak fotbalem a volejbalem.

Druhý den nás čekal nabitý program v podobě návštěvy města Terezín včetně prohlídky Malé pevnosti, která za 2. sv. války sloužila jako pracovní tábor. Po velmi emotivní prohlídce jsme se pěšky vydali na vlak, který nás dovezl zpět do Roudnice nad Labem. Zbytek dne se opět nesl ve znamení sportovních aktivit.

Na třetí den byl naplánován pěší výlet na nedalekou horu Říp. Po náročné cestě jsme konečně stanuli na vrcholu Řípu, kde nás ještě čekala prohlídka Rotundy sv. Jiří a sv. Vojtěcha. Cesta dolů byla o poznání rychlejší a po krátkém občerstvení na úpatí této mytické hory, jsme se pěšky vrátili zpět do Roudnice nad Labem. I třetí odpoledne bylo plné sportovních aktivit.

Poslední den jsme si po snídani sbalili věci, rozloučili se s ubytováním a vyrazili vlakem do našeho hlavní města, Prahy. Zde nás vzhledem k nabitému programu čekala pouze prohlídka Národního muzea a Václavského náměstí. Poté jsme se vydali na dlouho cestu vlakem směr Blansko.

Po celý náš výlet panovalo nádherné počasí a my si tak poslední školní výlet mohli všichni naplno užít!