Prvňáčci na škole v přírodě – květen 2005

A nebyl to týden ledajaký. Každý den byl motivován jednou klasickou pohádkou, pomocí níž bylo opakováno a rozšiřováno probrané učivo.

Děti prožívaly obdobná dobrodružství jako jejich pohádkoví hrdinové. Stavěly si jako tři prasátka domečky, procházely stezkou Jeníčka a Mařenky, přichystaly oslavu narozenin Šípkové Růženky , běžely pro vodu kohoutkovi, který ležel v oboře a nemohl dýchat, soudily spory jako Chytrá horákyně.
Pohádkový program byl naplněn od rána do večera, děti pobývaly většinu dne v lese a příjemném okolí ubytovny.
Avšak to nejdůležitější, co se žáci učili, bylo postarat se o sebe bez rodičů, přijmout kamarády, pomáhat si navzájem a spoléhat se jeden na druhého. Všechny úkoly byly řešeny ve skupinách, na dobré práci týmu záleželo řešení každého úkolu.
Na závěr pobytu si žáci rozdělili podle výsledků své týdenní práce zlatý poklad z pohádkové truhlice.
Prvňáčci zvládli všechno na výbornou, byli samostatní, aktivní a plni dobrých nápadů.
Už se všichni opět těšíme na další společné zážitky na příštích školách v přírodě.