Praha už volá

Také žáci dvou tříd pátého ročníku už mají za sebou školní výlet, nutno podotknout, že opravdu vydařený! Do hlavního města jsme se přesunuli vlakem, počasí jsme měli jako na objednávku a pod vedením zkušeného průvodce jsme našlapali několik kilometrů centrem naší metropole. Z Václavského náměstí jsme se přesunuli metrem na Pražský hrad, na jeho nádvoří jsme došli přes Královskou zahradu, počkali jsme si na velkou výměnu stráže, prohlédli si Chrám svatého Víta, kopie korunovačních klenotů a přes Zlatou uličku jsme se dostali až na Karlův most. Po pauze na oběd jsme se zastavili u Staroměstského orloje. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí a jako bonus jsme na závěr našeho putování navštívili The Playground – největší zábavní dům a hračkářství ve střední Evropě, kde jsme utratili zbytky kapesného. Sice unavení, ale moc spokojení a nadšení jsme se ve večerních hodinách vrátili v pořádku domů. Tento výlet rozhodně stál za to!