Poznávací zájezd do Londýna

Dne 5. listopadu se 24 žáků naší školy vydalo společně se svými vyučujícími a 22 žáky partnerské školy z Kyjova na dlouho očekávaný týdenní pobyt v Londýně. Po velmi náročné a zdlouhavé cestě autobusem a trajektem jsme druhý den ráno dorazili do centra Londýna. Hned první den pobytu jsme navštívili několik zajímavých míst, jako je Big Ben, London Eye, Trafalgar Square a Buckinghamský palác. Po dlouhém dni si nás vyzvedly naše hostitelské rodiny. Následující tři dny jsme vždy dopoledne navštěvovali hodiny angličtiny pod vedením rodilých mluvčích a druhou polovinu dne poznávali krásy Londýna. Prohlédli jsme si Science Museum a Natural History Museum. Předposlední den jsme se vydali do Harry Potter Studia, kde jsme si to všichni moc užili. Poslední den jsme se rozloučili s našimi rodinami a vydali se prohlédnout si naposledy majestátnost Londýna. Prošli jsme se po Millenium Bridge, nechali se uchvátit katedrálou svatého Pavla a prošli přes Tower Bridge, abychom konec našeho pobytu zakončili rozhledem z nejvyšší budovy The Shard. Během našeho pobytu ve Velké Británii jsme si procvičili komunikaci v angličtině a dozvěděli se spoustu nových informací o této zemi.

Kateřina Kakáčová a Aneta Opluštilová, 9. C