Poznávací zájezd do Vídně

V pátek 12. května se někteří žáci 8. a 9. tříd vydali na jednodenní poznávací zájezd do Vídně. Měli tak možnost uplatnit své znalosti němčiny a seznámit se s reáliemi Rakouska. Počasí nám sice nepřálo, ale to nás neodradilo. Vytáhli jsme deštníky a vyrazili na procházku městem pod vedením paní průvodkyně. Zjistili jsme spoustu zajímavých informací o hlavním městě, viděli Prater s obřím ruským kolem, vídeňskou operu, náměstí Marie Terezie, Hofburg, španělskou jezdeckou školu, prošli se nádherně upravenými zahradami a prohlédli si chrám sv. Štěpána. Velkým zážitkem byla pro nás prohlídka expozic přírodovědného muzea. Na závěr jsme se ještě vydali k zámku Schönbrunnu, vyšli k zámecké Gloriettě, abychom se pokochali výhledem na podvečerní Vídeň. Už se těšíme na další cesty za poznáním!