Pohár rozhlasu

Dne 9. a 10. 5. 2023 proběhlo okresní kolo Poháru rozhlasu ve sportovním areálu na ostrově L. Daňka v Blansku. Jako každoročně jsme obsadili všechny kategorie. Počasí nám oba dva dny přálo a panovala příjemná sportovní atmosféra.

V kategorii ml. žáci nás reprezentovalo 10 žáků a obsadili celkově 4. místo. Přestože se jedná o soutěž družstev, pozornost si zaslouží výkon Matěje Koupého, který si výkonem 158 cm ve skoku vysokém vytvořil letošní osobák.

Ml. dívky obsadily 6. místo při účasti 11ti závodnic.

Vzhledem k tomu, že soutěžilo v obou kategoriích 19 škol, lze výsledky považovat za úspěšné.

Starší chlapci skončili na 8. místě, v počtu 8 reprezentantů. I zde si zaslouží zmínit osobní rekord Štěpána Pernici. Výkonem 182 cm na výšce měl na dalšího v pořadí náskok 16 cm!

Starší dívky dokonce byly na stupních vítězů. Jejich třetí místo je velkým úspěchem.

Celkem se zúčastnilo 21 ZŠ okresu Blansko.

Všem reprezentantům patří poděkování jak za sportovní výkony, tak i za bezproblémové chování.

Nesmíme zapomenout na „ technickou četu“. 11 žáků devátého ročníku po oba dny vzorně plnilo své povinnosti v jednotlivých sektorech v roli pomocníků. Na fotografii jsou v modrých rozlišovácích.