Pohár krále Jiřího z Kunštátu – 1. stupeň ZŠ

Ve středu 1. 6. 2022 proběhl XIII. ročník okresního atletického přeboru o „Pohár krále Jiřího z Kunštátu“ pro žáky 1. stupně základních škol.

Družstvo mladších žáků ve složení, Terezie Nečasová, Zuzana Sedláková, Matyáš Zouhar, Jakub Kovář, v Kunštátě doslova zářilo, a soutěžící si odvezli hned několik medailí.

Terezie Nečasová – 1. místo (běh 50 m), 2. místo (skok daleký)

Zuzana Sedláková – 3. místo (běh 400 m)

Matyáš Zouhar – 1. místo (skok daleký), 1. místo (běh 400 m)

Jakub Kovář – 3. místo (běh 400 m)

Žáci zabojovali i ve smíšené štafetě na 4×200 m, kde získali 1. místo. V celkovém součtu bodů jasně zvítězili a odvezli si Pohár krále Jiřího z Kunštátu.

Družstvo starších žáků ve složení Simona Bojdová, Zita Žerníčková, Matěj Komárek a Bruno Konečný také úspěšně absolvovalo atletický pětiboj. Konkurence soutěžících byla veliká, přesto však žáci dosáhli také pěkných výsledků.

Nejlepšího umístění dosáhla Simona Bojdová, která získala 5. místo v hodu kriketovým míčkem.