Open Space – Práce s mapou a buzolou

Pro letošní rok jsem pro žáky organizoval práci s buzolou nebo kompasem a mapou. V první části jsme vystoupali do věžičky naší školy a z ptačí perspektivy jsme hledali a určovali různé objekty, jak ve skutečnosti, tak na mapě města, kterou nám poskytlo infocentrum města Blanska. V druhé, delší části, jsme prošli část města směrem na Palavu. K orientaci jsme používali především mapu na orientační běh, kterou nám poskytl oddíl orientačního běhu RBK Blansko.

Práce s mapou a buzolou je náročná činnost a mile mě překvapilo, jak se s ní žáci popasovali. Určovali jsme polohu viditelných objektů na mapě, mapové objekty v prostoru a také naši trasu, kudy jsme šli. Domnívám se, že se žáci naučili nové dovednosti, a přesto brali práci s mapou a buzolou jako zábavu, což bylo mým cílem.