Open Space – Janáčkovo divadlo a Technické muzeum Brno

Měli jste někdy možnost navštívit prezidentský nebo ředitelský salónek v Janáčkově divadle? Prošli jste se po jevišti, když zrovna osvětlovači připravovali světla na nové představení? Nakoukli jste do šaten tanečních mistrů nebo do jejich baletního sálu? Všechna tato místa včetně různých skladů, zkušeben nebo strojovny se otevřela účastníkům středeční exkurze do zákulisí Janáčkova divadla. Žáci se dozvěděli třeba to, jak se celé představení řídí, jaké je jeho technické zabezpečení nebo jaká je historie divadla a jak nákladná byla jeho rekonstrukce v nedávných letech.

Další zastávka žáky čekala v technickém muzeu. Formou poutavého výkladu se žáci dozvěděli spoustu zajímavých informací o životě a díle Leonarda da Vinciho a poté měli možnost se seznámit s některými z jeho nadčasových vynálezů a sami si tyto interaktivní exponáty vyzkoušet. Už víme, který z Leonardových obrazů je nejdražší, kdo byl předlohou pro obraz Mony Lisy a že právě Leonardovi vděčíme za takové objevy, jako jsou kuličkové ložisko, perpetum mobile nebo létací stroj.

Mgr. Ilona Opletalová a Mgr. Petra Ocetková