Open Space – Hvězdárna a planetárium Brno

V rámci dne Open Space jsme se vydali se skupinou žáků do Hvězdárny a planetária v Brně.

A protože slovo SPACE neznamená jen prostor, ale i vesmír, myslím si, že jsme poslání této akce naplnili do posledního detailu. Doslova „otevřený vesmír“ jsme totiž zažili na vlastní kůži. Zážitek to byl opravdu veliký. Nejdříve jsme se zorientovali na obloze ve dne, posléze i v noci – při svitu hvězd. Poutavý výklad doplňoval dechberoucí projekci tak, že jsme si skutečně místy připadali, že se mezi samotnými hvězdami vznášíme. Po úvodu, kdy jsme si zopakovali základní astronomické pojmy, následoval poutavý film, díky němuž jsme se osobně podívali například na Měsíc, prozkoumali jsme prstenec Saturnu nebo jsme zavítali spolu s vesmírnou sondou do ledového jádra komety.

Během následujících volných dnů jsme pak zkoumali noční oblohu pouhým okem. Mohli jsme tak prověřit své znalosti, které jsme díky zdařilé návštěvě planetária získali.

Mgr. Lenka Habrovcová a Mgr. Lenka Straková