Open Space – Geocaching

#OpenSpace #vypadnizeškoly #otravačerstvýmvzduchem #kačeřizTGM #icestamůžebýtcíl          

Taky jste rádi hledali a schovávali poklady, když jste byli malí? Dobrá zpráva – můžete v tom pokračovat, i když jste už vyrostli! Z tohoto důvodu byla vymyšlena po celém světě oblíbená hra geocaching.  A tu si i vyzkoušeli žáci v rámci projektového dne Open Space, který se uskutečnil na naší škole ve středu 13. dubna 2022.

Cílem však není ani tak sbírání bodů, ale především procházka na čerstvém vzduchu na nějaké zajímavé místo, přestože není turisticky příliš navštěvované. Někdy je navíc schránka s pokladem vtipně umístěna, má dost nezvyklý tvar nebo musíte vyřešit nějaký úkol k vyluštění souřadnic pokladu, kešky.

My jsme to vzali od dřevěného kostelíku u školy přes Palavu, zámecký park, centrum, až ke kostelu sv. Martina.

Nachodili jsme přes 11 000 kroků, nastoupali i nějaké ty výškové metry, a to vše při honbě za keškami. Dali jsme si do nosu u stánku s pizzou a kebabem, završili to zmrzlinou a aspoň trošku vytrávili při cestě na Staré Blansko.

Zajímavost na konec – lidem, kteří se neúčastní tohoto lovu kešek, se přezdívá mudlové. A hledačům schránek pak kačeři. ?