Open Space 2022

Ve středu 13. 4. 2022 bylo na II. stupni ZŠ TGM všechno jinak.

Žáci se v ten den neučili ve svých třídách podle běžného rozvrhu, ale účastnili se v rámci projektu nazvaného Open Space nejrůznějších aktivit. Dílny si vybírali bez ohledu na věk, především podle vlastního zájmu.

A že bylo z čeho vybírat. Pro ty, kteří dávají přednost klidnějším aktivitám, se nabízela třeba návštěva filmového představení, přednáška o vltavínech, hraní šachu či jiných deskových her, řešení kvízů a hlavolamů. Kdo volil výlet mimo školu, mohl hledat kešky, projet se na koni, navštívit věž blanenského kostela nebo brněnské historické památky. Fanoušci vlastní tvorby se realizovali v kuchyni, při výzdobě budovy školy nebo při výrobě malovaných kamínků, zdobených hrníčků či přívěsků na klíče technikou drhání. Na své si přišli i milovníci pohybu, audiovizuální techniky a ti, jimž záleží na životním prostředí.

Ve fotogalerii můžete do některých dílen alespoň nahlédnout.

Eva Láncošová